Kolor malinowy jest często wykorzystywany we wnętrzach, a dobranie go do odpowiednich barw stwarza niepowtarzalną atmosferę. Zastanawiasz się jak łączyć ten piękny kolor, by powstała ciekawa aranżacja w Twoim mieszkaniu?
Kolor malinowy — jak wygląda?
Czy zastanawiasz się, jak wygląda kolor malinowy? Leży on gdzieś pomiędzy czerwienią a różem i rzadko występuje we wnętrzach, w szczególności jako barwa ścian. Jak się okazuje — niesłusznie, ponieważ ma on w sobie duży potencjał, a mianowicie dodaje energii każdemu pomieszczeniu. Jeżeli użyjesz go we wnętrzach o stonowanym charakterze, nada on nuty ekstrawagancji. Kolory malin to także dobry pomysł, jeśli chcesz wprowadzić nieco artystycznego klimatu do luksusowych wnętrz.
Zobacz: Jaki to kolor brzoskwiniowy i jak prowadzić go do wnętrz? Pomysły, inspiracje
Malinowy — temat przewodni pokoju, czy jedynie niezobowiązujące dodatki?
Jeżeli decydujesz się na malinowy kolor, pamiętaj, aby nie przesadzić z jego ilością w pokoju. Ta niezwykle energetyczna barwa może bowiem w nadmiarze przyćmić resztę pomieszczenia i źle wpływać na samopoczucie znajdujących się w nim osób. Ograniczenie się jedynie do akcentów to złoty środek, dzięki któremu możesz stworzyć niepowtarzalną aranżację. Czy oznacza to jednak, że malinowy kolor ścian nie jest dobrym pomysłem?
Malinowy kolor ścian
Jeśli malinowy kolor pokoju to jedno z Twoich marzeń, nie maluj nim wszystkich ścian. Poprzez nadmierne zastosowanie tej barwy możesz łatwo przesadzić, co sprawi, że Twoje wnętrze zaprezentuje się krzykliwie. Wybierz więc jedną lub dwie ściany do pokrycia tym kolorem, np. w sypialni nad łóżkiem. Dzięki wykorzystaniu w tym miejscu tego odcienia wprowadzasz do pokoju nieco romantycznego nastroju. Ponadto malinowy kolor ścian sprawia, że wnętrze nie jest nudne, zwłaszcza w połączeniu z jasnymi barwami.
Kolory malin w dodatkach
Malina — kolor tego owocu znakomicie nadaje się do ożywienia pomieszczeń z pomocą dodatków. Malinowe poduszki, wazony i inne dekoracje idealnie współgrają ze stonowanymi meblami, np. szarym fotelem. Wybierz włochate lub gładkie tekstylia w tym odcieniu, które sprawiają, że wnętrza będą wyglądały przytulniej. Kolor malinowy to również idealny kandydat, jeśli chcesz poddać swoją łazienkę szybkiej metamorfozie. Malinowe dywany, a także inne dodatki łazienkowe odmieniają oblicze tego pomieszczenia i nadają modnego charakteru.
Do czego pasuje malinowy?
Kolor malinowy — do czego pasuje? To pytanie dość często nurtuje miłośników tego odcienia. Niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna i należy przeanalizować możliwe kombinacje. To właśnie dzięki barwom możesz szybko odmienić każdą domową przestrzeń. Malinowy kolor współgra z wieloma odcieniami, jednak musisz pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością. Dowiedz się więc z czym łączyć kolor malinowy, aby stworzyć upragniony klimat wnętrza.
Biały
Kolor malinowy zdecydowanie pasuje do białych pomieszczeń. W jasnej sypialni powieś malinowe zasłony, które nie tylko odmieniają wystrój, ale przy okazji zapewniają dobry sen poprzez ściemnienie pokoju. Ponadto malinowy kolor wyjątkowo sprawdza się w połączeniu z białymi, minimalistycznymi meblami. Jeżeli chcesz zestawić go w dodatkach do ożywienia rustykalnego lub prowansalskiego wnętrza, jest to dobrym pomysłem. Malina — kolor użyty jako silny akcent dekoracyjnego wazonu ożywi białą komodę lub stół w jadalni.
Czarny
Kolor malinowy w zestawieniu z czarną barwą tworzy ekstrawagancką aranżację. Nieważne, którego z nich użyjesz jako głównego odcienia — połączenie tych dwóch kontrastujących ze sobą barw stwarza oryginalny styl. Kolory malin w postaci dodatków doskonale podkreślą minimalistyczny charakter czarnych mebli. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie ciemnego szablonu na malinowej ścianie przedpokoju, dzięki czemu w ciekawy sposób wykorzystasz pustą przestrzeń.
Niebieski
Kolor malinowy w połączeniu z niebieskim sprawdza się jedynie, gdy chcesz użyć tych barw wyłącznie jako akcentów do neutralnego pomieszczenia. Jeśli powiesisz interesujący, abstrakcyjny obraz (w tych odcieniach) na białej ścianie, zobaczysz jak, możesz zmienić swoje dotychczasowe nudne wnętrze. Niebiesko-malinowy stolik to z kolei interesująca propozycja do pokoju dziecięcego.
Miętowy
Miętowy jest delikatnym odcieniem, więc zastosowanie malinowego koloru to bardzo dobry pomysł, jeżeli zależy Ci na ożywieniu wnętrza. Miętowe dodatki przeplatające się z malinowymi akcesoriami pozwalają na aranżację pomieszczenia w nieco bajkowym i cukierkowym stylu. Jeżeli masz córkę w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, takie zestawienie barw z pewnością jej się spodoba.
Szary
Jeżeli zastanawiasz się, do czego pasuje kolor malinowy, to z pewnością idealnie współgra z odcieniami szarości. Ta energetyczna barwa przełamie spokój jasnego pokoju, tym samym wprowadzając do niego nieco dynamiki. By ożywić pomieszczenie, kup malinowe dodatki w postaci doniczek, obrusu, wazonu lub poduszek, które niezwykle pasują do każdego odcienia szarości: siwego, grafitu, stalowego lub marengo.
Jeżeli chcesz, aby kolor malinowy był przodującym tematem Twojego wnętrza, powinieneś połączyć go z szarymi elementami. Dzięki temu nieco stonujesz tę energetyczną barwę. Odcień malin wyjątkowo dobrze współgra z nowoczesnym stylem, w którym widać dominujące tynki strukturalne imitujące beton. Ponadto dodatki w tym kolorze nadają żywego akcentu popielatym meblom. Malinowe ściereczki, kubki lub talerzyki na blacie świetnie komponują się ze stalowymi sprzętami kuchennymi.
Brązowy
Malinowy kolor to także doskonały pomysł na ożywienie wnętrz w stylu boho. Mocno soczysta doniczka postawiona na drewnianym, naturalnym stole podkreśli piękno zielonej rośliny. Bardzo modne jest również połączenie łagodnego brązu z malinowymi ścianami. Jeżeli szukasz nietuzinkowego rozwiązania i chcesz dodać dynamiki swojemu delikatnie brązowemu pomieszczeniu, wykorzystaj potencjał malinowego koloru.
Bez dwóch zdań malinowy kolor nadaje każdemu wnętrzu odrobiny luksusu. Ten energetyczny odcień nawet użyty w drobnych dodatkach odmienia charakter każdej przestrzeni. Jeżeli marzysz o odrobinie ekstrawagancji i chcesz odświeżyć swoje pomieszczenie, to zdecyduj się na malinową barwę — z pewnością nie pożałujesz.
Źródło obrazka głównego: dobrzemieszkaj.pl