1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Dzień Teścia – kiedy wypada i co najlepiej kupić?

Poradniki

1 rok temu

Dzień Teścia – kiedy wypada i co najlepiej kupić?

Święta
3
1
0
3
1

Dzień Teścia to niewątpliwie święto, które warto pamiętać i uczcić. Jeśli chcesz zrobić coś wyjątkowego dla taty, zainspiruj się naszymi pomysłami na udany dzień oraz propozycjami upominków. A kiedy w ogóle wypada Dzień Teścia? Odpowiadamy!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym dniu, przedstawiamy poniżej w małej, pełnej przydatnych informacji pigułce. Dowiesz się kiedy jest Dzień Teścia oraz czym kierować się przy wyborze prezentu.

Kiedy świętujemy Dzień Teścia?

Dzień Teścia to szczególne święto dla wszystkich świeżo upieczonych małżonków. Jeśli nie słyszałeś o tym dniu, to warto zapamiętać jego datę. Jest to świetna okazja do wyrażenia szacunku i sympatii wobec taty partnerki lub partnera.

To kiedy jest Dzień Teścia 2023? Dzień teścia jest ruchomym świętem, co oznacza, że w każdym roku przypada w inny dzień miesiąca. Najczęściej obchodzony jest w trzecią lub czwartą sobotę maja. W  2023 roku ten dzień wypada w sobotę 20. maja.

Może nasunąć się kolejne pytanie – Dzień Teścia kiedy w 2024 roku? Ze względu na ruchomy charakter tego święta, co roku warto śledzić jego aktualną datę.

Dzień Teścia 2023 – prezenty, które sprawią radość

Lubimy dawać i dostawać prezenty. W tym dniu możemy sprawić radość sobie i teściowi. Drobny upominek i życzenia dla taty partnera lub partnerki, wprawią go w świetny nastrój. Nie wiesz, co wypada kupić teściowi? Podpowiadamy.

Postaw na praktyczny przedmiot związany z jego pasją. Twój teściu wędkuje? Podaruj mu grawerowany kubek termiczny – na pewno przyda się w chłodne poranki. Kolekcjonuje spinki do mankietów? Postaw na oryginalny design, dostępne są spinki w kształcie piłki, fortepianu, a nawet czołgu. Przywiązuje dużą uwagę do wyglądu? Kup jego ulubione perfumy. Lubi czytać książki historyczne? Wybierz książkę, której nie ma w jego biblioteczce. Rozpoczął przygodę z gotowaniem? Może przyda się podstawka do książki i zestaw noży?

Sprawdź też: Dzień Teściowej – kiedy wypada i jakie życzenia złożyć?

Jeżeli, nie znasz na tyle dobrze swojego teścia, postaw na uniwersalny prezent. Skórzany pasek do spodni, ekskluzywny krawat lub portfel. Są to praktyczne prezenty, które na pewno wykorzysta na co dzień lub od święta.

Oprócz prezentu pamiętaj o życzeniach dla taty. Słowa mają moc, a wypowiadane w takim dniu, jak Dzień Teścia, nabierają głębokiego znaczenia. Zbliżają do siebie i budują więź.

Zaskocz teścia wyjątkowym gestem w dniu jego święta

Pamiętaj, że Dzień Teścia to nie jedyna okazja do wyrażenia swojego szacunku. Sympatię i życzliwość należy okazywać każdego dnia. Miłe słowo i drobne gesty są wyrazem szacunku wobec drugiej osoby. Rozmowa telefoniczna w ciągu tygodnia, zrobienie zakupów, czy życzenia na Dzień Ojca dla teścia – te gesty są tak drobne, a jak znaczące dla drugiej osoby.

Twój czas również jest świetnym prezentem. Zaproś teścia na rodzinny obiad lub spędź z teściem męski dzień. Możesz zaprosić swojego tatę, w końcu również obchodzi Dzień Teścia. Gra w bilard? Dzień na strzelnicy? A może wypad do parku rozrywki? Każdy pomysł jest dobry.

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *