1. Home
  2. /
  3. Wnętrza
  4. /
  5. Plakaty na ścianę — idealne uzupełnienie aranżacji mieszkania. Sprawdź, jakie postery najlepiej sprawdzą się w Twoim domu!

Wnętrza

2 lata temu

Plakaty na ścianę — idealne uzupełnienie aranżacji mieszkania. Sprawdź, jakie postery najlepiej sprawdzą się w Twoim domu!

Aranżacja Dekoracja wnętrz
3
0
0
3
0

Plakaty na ścianę to idealne uzupełnienie stylowej aranżacji wnętrz. Jeżeli nie chcesz, żeby Twoje ściany były puste, a czujesz, że obrazy nie są dla Ciebie, wydrukowane postery będą perfekcyjnym rozwiązaniem.

Czy plakaty na ścianę pasują do każdego wnętrza?

Plakaty na ścianę pasują do każdego wnętrza. Wzory wybierzesz z uwzględnieniem Twoich preferencji i zainteresowań. Postery mogą być zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne, w stonowanych kolorach. W zależności od aranżacji dobrze sprawdzą się grafiki glamour lub plakaty filmowe. Istnieje ogrom opcji, dzięki którym ożywisz pokój i dodasz mu atrakcyjności.

plakaty na ścianę
Plakaty na ścianę, czyli idealny pomysł na ozdobienie twoich ścian! | Źródło: onmywall.art

Sprawdź też: Porady, jak ozdobić ścianę. Pomysły, inspiracje, aranżacje

Jak przyklejać plakaty na ścianę?

Kolejnym plusem plakatów na ścianę jest to, że istnieje wiele sposobów na ich przyklejenie – niekoniecznie musi się to wiązać z trwałą ingerencją w strukturę tynku. Zanim wybierzesz metodę wieszania, przemyśl, jak mają być rozmieszczone. Czy będzie to jedna grafika w ramie czy może kilka prac tworzących niewielką galerię? Od tego będzie zależało, co wybierzesz – grubą, kolorową taśmę, czy raczej zdecydujesz się na wariant samoprzylepny.

Sposoby na przyklejenie posterów na ścianę

Najprostszym i zarazem najbardziej intuicyjnym sposobem na przyklejenie plakatu jest przymocowanie go taśmą klejącą – dwustronną lub tradycyjną. Niezwykle estetyczną metodą będzie użycie takiej typu washi, czyli wywodzącej się z Japonii ozdobnej taśmy, bardzo popularnej w branży dekoratorskiej. Ogromna różnorodność wzorów washi sprawi, że na pewno znajdziesz taki pasujący do Twojego wnętrza.

Przyklejanie posterów na taśmę dwustronną
Przyklejanie posterów na taśmę dwustronną | Źródło: wikihow.life

Plakaty samoprzylepne

Jeżeli nie chcesz używać taśmy, dobrą opcją będą dla Ciebie plakaty samoprzylepne. Ponieważ do ich produkcji używa się specjalnego kleju, nie zniszczą tynku, kiedy postanowisz zmienić miejsce dekoracji. Jeśli wybierzesz taki poster, sposób przymocowania nie będzie w ogóle widoczny, rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na stylu minimalistycznym lub wynajmujesz swoje lokum i jakakolwiek ingerencja w ściany nie wchodzi w grę.

Plakat w ramce

Alternatywą przyklejania posterów na ścianie jest umieszczenie ich w ramce. Wybranie takiej opcji to jedno z najbardziej eleganckich rozwiązań. Rama plakatu sama w sobie również jest dekoracyjnym elementem, co dodatkowo podkreśli wybrany przez Ciebie styl wnętrza. Pamiętaj jednak, że ramki, nawet te plastikowe, mają swój ciężar, więc niezbędne będzie zamontowanie haczyka – w przypadku modeli lekkich sprawdzi się wariant samoprzylepny, natomiast schowanie plakatu za szkłem wymaga już bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Plakat w ramce we wnętrzu
Plakat w ramce we wnętrzu

Jakie plakaty najlepiej sprawdzą się w różnych pomieszczeniach?

To, jakie plakaty najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu, będzie w dużej mierze zależało od stylu wnętrza. Dzięki odpowiedniemu przemyśleniu aranżacji każdy pokój może mieć swój własny, unikatowy charakter. Podejmując decyzję, kieruj się walorami estetycznymi, ale też funkcją pokoju. Pula wzorów jest niemal nieskończona, możesz również spróbować zaprojektować własną grafikę, co bez wątpienia zagwarantuje oryginalność.

Plakaty na ścianę w salonie

Do salonu wybierz plakaty, które jak najlepiej oddadzą charakter Twojego domostwa. Mogą to być postery z sentencjami czy cytatami z ulubionych książek. Świetnie sprawdzą się też motywy orientalne, takie jak kwitnące wiśnie czy wachlarze. Wspaniale będzie wyglądał poster ze sceną z czarno-białego filmu. Pamiętaj, że salon to pomieszczenie reprezentacyjne, więc warto dobrze przemyśleć aranżację.

Plakaty na ścianę w salonie
Plakaty na ścianę w salonie

Plakaty na ścianę w pokoju dziecięcym

Do pokoju dziecięcego wybierz postery z motywami baśniowymi. Pastelowe kolory i małe zwierzątka sprawią, że na ustach każdego dziecka pojawi się uśmiech. Plakaty na ścianę dla nastolatków to w przeważającej większości często przedstawiają sceny i bohaterów z ich ulubionych seriali i filmów. Pozwól, by maluchy same wybrały grafikę, która będzie dopasowana do ich zainteresowań.

Plakaty na ścianę w przedpokoju lub holu

Na plakatach, które sprawdzą się w przedpokoju, będą dominowały motywy roślinne i te ogólnie związane z naturą. Kolor zielony uspokaja, sprawi, że goście już na wejściu będą się mogli poczuć zrelaksowani. Jeżeli Twój hol jest mały, możesz wybrać poster przedstawiający rozległy pejzaż – dzięki temu optycznie powiększysz pomieszczenie.

Plakaty na ścianę w przedpokoju
Plakaty na ścianę w przedpokoju

Plakaty na ścianę w sypialni

Do sypialni najlepiej wybrać postery stonowane, w delikatnych kolorach i z bardziej tradycyjnymi wzorami. Modne plakaty na ścianę to też te z motywami skandynawskimi. Dominuje w nich biel, beż i szarość, często są to warianty geometryczne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako nierozpraszająca dekoracja.

Plakaty na ścianę to wspaniała opcja na modne ozdobienie wnętrz Twojego domu. Mnogość wzorów i sposobów przymocowania sprawia, że jest to rozwiązanie dla każdego. Jeżeli zależy Ci na oryginalnej i gustownej aranżacji pomieszczeń, nie wahaj się dłużej przed wyborem wymarzonej grafiki.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *