1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Czy warto wybrać drzwi bezprzylgowe? Czym różnią się od drzwi przylgowych? Odpowiadamy na nurtujące Cię pytania!

Poradniki

2 lata temu

Czy warto wybrać drzwi bezprzylgowe? Czym różnią się od drzwi przylgowych? Odpowiadamy na nurtujące Cię pytania!

Aranżacja Wyposażenie
6
0
0
6
0

W polskich domach zdecydowanie popularniejsze są drzwi przylgowe. Od jakiegoś czasu konsumenci coraz częściej wybierają jednak drzwi bezprzylgowe. Jakie są cechy charakterystyczne tego produktu? Czy warto wykorzystać go u siebie? Dowiesz się poniżej!

Drzwi bezprzylgowe, czyli jakie?

Jeśli planujesz stworzyć nowoczesną aranżację o eleganckim i praktycznym charakterze, powinieneś wiedzieć, czym są drzwi bezprzylgowe. Cechuje je przede wszystkim to, że po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Dzięki temu prezentują się rewelacyjnie we współczesnych aranżacjach pomieszczeń.

Drzwi bezprzylgowe
Drzwi bezprzylgowe czyli coraz częstszy wybór do wnętrz | Źródło: kb.pl

Zobacz: Drzwi szklane w mieszkaniu – moda na przeszklone drzwi w stylu loftowym

Takie elementy wyposażenia wnętrza zazwyczaj występują wersjach przygotowanych do instalacji w środku domu, choć na rynku znajdziesz też modele idealne na zewnątrz, które sprawdzają się jako drzwi wejściowe. Opisane rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność ze względu na niewątpliwe walory wizualne.

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – czym się różnią?

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – jakie są różnice między nimi? Pierwszy wariant produktu ma całkowicie zasłonięty zamek. W tym przypadku doskonale widać za to zawiasy, co nadaje całej konstrukcji niepowtarzalnej, klasycznej estetyki. Dzięki temu idealnie pasują do pomieszczeń urządzonych w tradycyjny sposób. Z kolei drzwi wewnętrzne bezprzylgowe, jak już przeczytałeś wyżej, odznaczają się wyjątkowo nowoczesnym designem. Kiedy je zamykasz, wszystkie części mechanizmu obrotowego chowają się, dlatego wyposażenie robi świetne wrażenie pod względem wizualnym.

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe
Drzwi przylgowe i bezprzylgowe, jakie warto wybrać? | Źródło: dre.pl

Warto tutaj również wspomnieć o różnicach w zakresie montażu sprzętu, bo to istotne pod względem praktycznym. Instalacja konstrukcji bezfelcowych jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymagają one precyzyjnego osadzenia. Trzeba zatem wiedzieć, jak wyregulować drzwi bezprzylgowe prawidłowo — czynność ta zajmuje sporo czasu nawet specjalistom.

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe

W XXI w. szczególne uznanie polskich konsumentów zyskują drzwi wewnętrzne bezprzylgowe. W 2021 roku w większości domów dominują nowoczesne aranżacje o eleganckim charakterze, dlatego to nie powinno dziwić. Wspomniane wyposażenie okazuje się dobrym pomysłem, gdy ktoś przeprowadza remont i chce odmienić oblicze korytarzy oraz pomieszczeń.

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe | Źródło: leroymerlin.pl

Z reguły drzwi bezfelcowe są trochę droższe od przylgowych ze względu nieco bardziej złożoną budowę. Poza tym wymagają one użycia ościeżnicy ze specjalnym typem zawiasów. Przed rozpoczęciem prac nad wystrojem mieszkania koniecznie oblicz całkowite koszty, ponieważ zbyt mały budżet często oznacza konieczność zastosowania standardowego rozwiązania zamiast tego innowacyjnego.

Drzwi zewnętrzne bezprzylgowe

W Polsce drzwi zewnętrzne bezprzylgowe spotyka się rzadziej niż te wewnętrzne. Jednak mimo mniejszej popularności doskonale spełniają one swoją funkcję i dodatkowo też wyglądają bardzo elegancko. Nowoczesne wejście znakomicie uzupełnia współczesne projekty domów, jest proponowane przez czołowych projektantów.

Pamiętaj tylko, że zewnętrzne drzwi bezprzylgowe z ościeżnicą nie są tak szczelne, jak standardowe wyposażenie dostępne na rynku, co może być uciążliwe zimą. Ten parametr ma ogromne znaczenie w kontekście komfortu Twojej rodziny. Jeśli już planujesz wykorzystanie drzwi bezfelcowych, zadbaj o odpowiednią izolację od podwórza.

Bezpieczeństwo najmłodszych

Większość osób wybiera drzwi bezprzylgowe, bo ich wygląd robi świetne wrażenie. Taki sprzęt odznacza się jednak nie tylko walorami wizualnymi, ale również użytkowymi – szczególnie w zakresie bezpieczeństwa. Jego konstrukcja skutecznie minimalizuje ryzyko przytrzaśnięcia palców przez bawiące się dzieci, nie musisz zatem szczególnie się martwić podczas ich wybryków.

Gdzie najlepiej sprawdzą się takie drzwi? Podpowiadamy!

Krótko mówiąc, drzwi bezfelcowe możesz wykorzystać wszędzie tam, gdzie panują współczesne trendy stylistyczne. Modernistyczny styl wystroju wnętrza zawsze doskonale komponuje się z drzwiami bezprzylgowymi. Białe modele wyposażenia wyjątkowo dobrze uzupełniają pomieszczenie, gdy dominują w nim stonowane barwy. Brak widocznych zawiasów i innych elementów mechanizmu drzwi sprawia, że nic nie zaburza osiągniętej harmonii. 

W pokoju dziecka jakie?
Drzwi bezprzylgowe w pokoju dziecka | Źródło: e-okna.pl

Wiesz już, co to są drzwi bezprzylgowe i co je charakteryzuje. W porównaniu do standardowego sprzętu z przylgami wyglądają one znacznie efektowniej. Ponadto zapewniają większe bezpieczeństwo, a to odgrywa istotną rolę, gdy w domu przebywają dzieci. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny wystrój wnętrza o eleganckim charakterze, pomyśl nad instalacją drzwi bezfelcowych. Przy odpowiednim zaplanowaniu aranżacji pozytywnie odmienisz swoje lokum pod kątem wizualnym.

Źródło obrazka głównego: dre.pl

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *