1. Home
  2. /
  3. Zrób to sam
  4. /
  5. Robimy aniołki na choinkę! Proste DIY na dekoracje z aniołkami

Zrób to sam

5 miesięcy temu

Robimy aniołki na choinkę! Proste DIY na dekoracje z aniołkami

DIY
5
0
0
5
0

Aniołki na choinkę to prosta ozdoba, która pojawia się w domach podczas świąt Bożego Narodzenia. To jedna z podstawowych dekoracji, a zrobisz ją z masy solnej lub papieru. Dzisiaj pokażemy Ci, jak łatwo wykonać aniołki na choinkę DIY!

Aniołki na choinkę – przygotować je samodzielnie czy kupić gotowe ozdoby?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz mnóstwo przepięknych aniołków na choinkę, które wykonane są z najróżniejszych materiałów – zarówno ze szkła, jak i z drewna. Jednak są takie ozdoby, które dużo bardziej nas cieszą, gdy wykonamy je samodzielnie.

Aniołki na choinkę czy łatwo je samodzielnie zrobić
Aniołki na choinkę własnoręcznie robione

Sprawdź też: Suszone pomarańcze jako dodatek na choinkę. Jak je przygotować?

Dlatego właśnie pokażemy Ci, jak piękne aniołki możesz stworzyć w prosty sposób w swoim własnym domu. Dodatkowo tworzenie samodzielnie ozdób choinkowych jest świetną zabawą! Możesz zaangażować w zabawę całą rodzinę.

Aniołki na choinkę z papieru DIY

Do stworzenia aniołka z papieru potrzebne nam będą: biała kartka, klej, nitka, ołówek, nożyczki, igła oraz złoty brokat (opcjonalnie – do dekoracji). Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje, jak wykonać te ozdoby świąteczne z papieru. Postępuj zgodnie z zaleceniami, a Twoje aniołki na choinkę z papieru zachwycą wszystkich domowników.

Krok 1. Składamy papier

Kartkę złóż na pół wzdłuż dłuższego boku, a następnie ją otwórz. Ponownie złóż kartkę – tym razem w poprzek. Ponownie ją rozłóż i zacznij składać całość w drobną harmonijkę.

Krok 2. Odrysowujemy kształt aniołka i wycinamy

Na rozłożonej harmonijce naszkicuj kształt aniołka. Możesz skorzystać z gotowego szablonu dostępnego w sieci. Po naszkicowaniu aniołka złóż kartkę na pół wzdłuż dłuższego boku.

Krok 3. Składamy kartkę na pół i wycinamy

Wytnij aniołka – staraj się robić to dokładnie, aby nie wyszedł krzywy. Następnie przetnij go na pół wzdłuż dłuższego boku.

Krok 4. Sklejamy kartki, a następnie formujemy aniołka

Sklej ze sobą dwie połówki aniołka, ale tylko na górze i na dole. Na krawędziach naszkicuj falbanki, a następnie wytnij brzegi wzdłuż tych linii. Nawlecz nitkę na przygotowaną igłę.

Obszyj wewnętrzne krawędzie kartki nitką, przebijając się przez kolejne warstwy harmonijki. Na końcu pociągnij za końce nitki i zwiąż je razem, tak aby ściągnąć papier w kształt aniołka.

Aniołek z papieru na choinkę to sprawdzona dekoracja
Aniołek z papieru na choinkę | Źródło: dompelenpomyslow.pl

Jeśli chcesz, narysuj aniołkowi oczy, nos i usta. Następnie możesz przejść do dekorowania. Na zgięcia harmonijki nałóż klej i posyp go brokatem. W ten sposób powstanie piękny, błyszczący, świąteczny aniołek na choinkę.

Aniołki na choinkę z masy solnej DIY

Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się również aniołki na choinkę z masy solnej. Te ozdoby nie tylko wyglądają świetnie, ale są również prostym (i tanim) sposobem na zabawę dla całej rodziny. Z masy solnej możesz tworzyć dowolne kształty. Aniołki na choinkę – jak zrobić? Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje, które pomogą Ci stworzyć idealnego aniołka z masy solnej.

Przygotowanie masy solnej

Do zrobienia masy solnej potrzebne Ci będą: mąka, sól, skrobia ziemniaczana (opcjonalnie) oraz ciepła woda. Przepis jest bardzo prosty – stosuj proporcje 2:1. Jeśli używasz szklanki mąki, dodaj pół szklanki soli, jeśli są to 2 szklanki mąki – dodaj 1 szklankę soli. Do tej mieszanki dodaj wodę tak, aby powstała zbita, plastyczna masa. Mąkę możesz pomieszać ze skrobią ziemniaczaną. Dzięki temu masa będzie delikatniejsza.

Wycinanie odpowiednich kształtów

Jeśli masz talent plastyczny, możesz wyciąć kształt za pomocą noża. Jednak jeśli chcesz wykonać aniołka nieco łatwiejszym sposobem, wytnij skrzydła za pomocą foremki do ciasta w kształcie serca. Serduszko z masy solnej przetnij delikatnie od dołu do góry. Dzięki temu powstanie para skrzydeł. Następnie uformuj z masy solnej kulkę, która będzie stanowiła głowę Twojego aniołka. Na końcu wytnij trójkąt – posłuży za tułów – oraz drobne paski, imitujące włosy figurki.

Ułożenie figurki

Przed sklejeniem wszystkie elementy posmaruj wodą. Następnie poskładaj z nich figurkę. Ozdób aniołka według własnych preferencji. Możesz dodać aureolę oraz dorobić drobne kwiatki na sukience.

Suszenie w piekarniku

Gotową figurkę włóż do piekarnika i piecz (susz) ją przez około godzinę w 100°C. Po tym czasie wyjmij aniołka i pozostaw do wystygnięcia.

Sprawdź też: Zastanawiasz się, jak ubrać choinkę? Najpiękniejsze i najmodniejsze choinki! – Podpowiadamy i inspirujemy!

Malowanie, ozdabianie i zabezpieczenie

Czas przejść do dekorowania. Do malowania możesz użyć farby akrylowej. Brzegi skrzydełek ozdobisz np. za pomocą markera olejowego.

Gdy Twój aniołek na choinkę DIY będzie już pomalowany, pozostaw go do wyschnięcia. Następnie przejdź do zabezpieczenia figurki. W tym celu użyj lakieru akrylowego. Spryskaj aniołki lakierem z odległości około 30 cm i… gotowe!

Ozdabianie świątecznej choinki aniołkami z masy solnej wyjątkowa dekoracja
Ozdabianie świątecznej choinki aniołkami z masy solnej | Źródło: pl.pinterest.com

Ozdoby choinkowe tworzone ręcznie przeważnie budzą większy zachwyt, niż te kupione w sklepach, a przynajmniej dostarczają więcej zabawy! Dlatego nie czekaj i stwórz własnoręcznie piękne aniołki na choinkę. Z masy solnej czy z papieru? Co wybierzesz?

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.