1. Home
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Black Friday – co to jest i kiedy wypada w Polsce w 2022?

Poradniki

4 miesiące temu

Black Friday – co to jest i kiedy wypada w Polsce w 2022?

Święta Wyposażenie
16
1
0
16
1

Zastanawiasz się, co to jest Black Friday? Nie wiesz, kiedy wypada i czego się po nim spodziewać? Skąd w ogóle wziął się czarny piątek? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kiedy Black Friday wypada i co on dla nas oznacza? Coś o Black Week 2022 obiło Ci się o uszy, ale nie jesteś pewien, o co właściwie chodzi? Dlaczego internet jest pełen promocji z okazji czarnego piątku? Ponieważ to wielkie święto konsumentów i okazja do znalezienia wielu produktów w okazyjnych cenach! Podpowiemy tylko, że Black Friday tuż-tuż!

Black Friday – co to jest?

Co to jest Black Friday? To piątek po Dniu Dziękczynienia. Zapoczątkowuje on sezon zakupów bożonarodzeniowych w USA. Po zakończeniu kolacji dziękczynnej amerykanie pędzą do sklepów bądź siadają przed monitorami komputerów i poszukują najlepszych okazji cenowych. Od kilkunastu lat Black Friday jest obchodzony w coraz większej liczbie krajów na całym świecie.

czarny piątek 2022_zakupy w black friday w centrum handlowym
Czy czekasz już z niecierpliwością na Black Friday 2022?

W czarny piątek 2022, podobnie jak w poprzednich latach, wiele sklepów jest czynnych w dodatkowych godzinach, niektóre nawet w nocy! Szaleństwo zakupów ogarnia ludzi na całym świecie, a filmiki ze szturmu na wielkie sieci handlowe od lat obiegają internet i budzą rozbawienie, ale czasem także przerażenie. Zakupy internetowe są zdecydowanie bezpieczniejsze i nie wymagają stania w kolejkach w mroźny wieczór. Właśnie – a kiedy Black Friday dokładnie wypada? Jaka to data?

Kiedy wypada czarny piątek w 2022?

Kiedy wypada czarny piątek 2022? W tym roku stosunkowo wcześnie, bo 25 listopada. Jak już wspominaliśmy – Black Friday to pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia. Z kolei to święto zawsze jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada. W związku z tym w tym roku jego data to 24 listopada.

Jak co roku, tak i teraz, czarny piątek zapoczątkuje Black Week 2022. Czego możesz się spodziewać? Najlepszych promocji, niezwykłych okazji i szansy na upolowanie wymarzonych produktów w okazyjnej cenie! Część z nich poznasz po kliknięciu w poniższy baner.

morele black week_upoluj okazje na black friday

Do kiedy trwa Black Friday 2022?

Do kiedy trwa Black Friday i Black Week? Polska, tak jak inne kraje na całym świecie, obchodzi w tym roku czarny piątek 25 listopada. W związku z tym czarny weekend będzie trwał od 25 do 27 listopada.

black friday 2022 to świetna okazja do tanich zakupów online
Czarny piątek to doskonała okazja do upolowania promocji. Wolisz zakupy internetowe czy stacjonarne?

Podsumujmy więc: ile trwa Black Friday? Oczywiście jeden dzień, ale promocjom z jego okazji nie ma końca. Będziesz mógł się z nimi spotkać właściwie przez cały listopad! Między innymi w sklepie Morele! Black Friday będzie obchodzony z wielką pompą, a już teraz możesz sprawdzić liczne promocje przygotowane przez sklep.

Oferta Black Friday – co kupić?

Wiesz już, kiedy wypada Black Friday. Promocje, kóre się z nim wiążą, na pewno niezwykle Cię interesują. Mamy więc dla Ciebie świetną wiadomość! Wiele korzystnych okazji znajdziesz na morele.net. Kliknij w poniższy baner i sprawdź to.

kody rabatowe morele

Co z oferty Black Friday kupić? Wszelkie sprzęty elektroniczne zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. Czarny weekend to doskonała okazja na upolowanie telewizorów w promocyjnych cenach. Co roku także smartfony i laptopy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak sprzęt AGD. Dzięki zakupom w ten specjalny dzień w roku możesz zaoszczędzić nawet tysiąc złotych na jednym produkcie. Do akcji promocyjnych w Black Friday 2022 przystąpią na pewno nie tylko sklepy z elektroniką i sprzętem domowym. Świetnych cen możesz spodziewać się właściwie wszędzie. Dlatego też na pewno dzięki okazyjnym ofertom będziesz mógł kupić tanie perfumy, biżuterię, torebki oraz markową odzież czy sprzęt sportowy oraz wiele innych produktów. Wielu sprzedawców wymyśliło nawet określenie Black Month i już teraz możesz skorzystać z ich listopadowych promocji.

laptop to jedna z najczęściej kupowanych rzeczy podczas czarnego piątku
Co najlepiej kupić w Black Friday?

Black Friday – gdzie największe promocje? To pytanie zadaje sobie wielu z Was. Dlatego też najciekawsze okazje umieściliśmy specjalnym w poradniku: Korzystne oferty na Morele.net dla Twojego domu i ogrodu! Zajrzyj do niego koniecznie, a na pewno nie pożałujesz i skorzystasz z korzystnych cen.

Historia czarnego piątku

Skąd wziął się czarny weekend? Istnieje kilka teorii, jednak jedna jest zdecydowanie najpopularniejsza i to najprawdopodobniej ona daje prawdziwą odpowiedź na to pytanie. Black Friday to wielkie święto sklepów. Z kolei sama nazwa „czarny piątek” została po raz pierwszy użyta w mediach w 1981 roku. Obliczono wtedy, że dniem, w którym sprzedawcy zaczęli zarabiać i osiągać zyski był właśnie wspomniany piątek 27 listopada 1981 roku. Przed tym dniem dochody ze sprzedaży pokrywały wydatki takie jak: podatki, opłacenie wynajmu powierzchni sklepowej, reklama, zakup produktów od producentów itp. W związku z tym wszystkie te koszty były zapisywane czerwonym tuszem. Natomiast zyski liczone od końca listopada sprzedawcy zapisywali czarnym tuszem i to właśnie one stanowiły ich zarobek w skali roku. Dlatego też uważa się 27 listopada 1981 za oficjalny początek osławionego Black Friday. Ten specjalny dzień szaleństwa zakupowego z roku na rok ogarnia coraz więcej państw na całym świecie. Przypominamy, że czarny piątek 2022 wypada 25 listopada, czyli zbliża się wielkimi krokami.

Ciekawostki o Black Friday, których nie znałeś!

Na koniec kilka ciekawostek o czarnym piątku, która z nich jest Twoim zdaniem najbardziej zaskakująca?

  1. Wielu pracodawców w Stanach Zjednoczonych daje swoim pracownikom dodatkowy dzień wolny z okazji Black Friday. Dzięki temu Amerykanie mogą się cieszyć długim weekendem oraz w pełni skorzystać z rabatów przygotowanych specjalnie na czarny piątek.
  2. W związku z poprawnością polityczną oraz chęcią załagodzenia konfliktów na tle rasowym, w niektórych krajach czarny piątek nie jest nazywany czarnym, lecz bajecznym czy niezwykłym piątkiem.
  3. Black Week czasem jest niezwykle niebezpiecznym czasem. Co roku dochodzi do zamieszek, przepychanek i kłótni. W 2008 roku doszło nawet do pierwszego zgonu. W wyniku strzelaniny pod jednym ze sklepów w Stanach Zjednoczonych zginęły 2 osoby.
  4. Prawdopodobnie nawet 12% osób, które dokonują zakupów w Black Friday, ma promile we krwi. Zupełnie nas to nie dziwi – w końcu piątek to początek weekendu. Na dodatek w Stanach Zjednoczonych ludzie na zakupy z okazji czarnego piątku udają się po wieczerzy dziękczynnej, a dobre wino bardzo często gości na stołach wielu Amerykanów tego dnia.
  5. Dość popularna teoria dotycząca historii Black Friday mówi, że należy ją datować już na 1961 rok. Wtedy filadelfijska policja użyła określenia „czarny piątek” opisując wydarzenia, które miały miejsce tego dnia. Chodziło o ogromne tłumy ludzi oraz olbrzymie korki, które powstały w mieście w wyniku szału zakupów bożonarodzeniowych.
czarny piątek 2022 to okazja do tanich zakupów
Jeżeli chcesz uniknąć tłumów w galeriach handlowych – polecamy zakupy internetowe

Wiesz już, kiedy w tym roku wypada Black Friday, jesteś zaopatrzony w „kody morele”, wiesz także, czego możesz się spodziewać w okazyjnych cenach z okazji czarnego weekendu. A jakie promocje na Black Friday 2022 Ty wybrałeś? A może dopiero planujesz z nich skorzystać? Koniecznie podziel się z pozostałymi czytelnikami swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy! Najpierw jednak może wolisz zapoznać się z morelowymi promocjami z okazji Black Week? Jeśli tak, kliknij w poniższy baner.

black week i black friday w morele

Black Friday to doskonała okazja do kupienia prezentów dla Twoich bliskich lub siebie samego. Sprawdź nasze poradniki prezentowe!

16
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.