1. Home
 2. /
 3. Ogród i balkon
 4. /
 5. Co siać we wrześniu? Kwiaty, warzywa, krzewy i drzewa!

Ogród i balkon

2 lata temu

Co siać we wrześniu? Kwiaty, warzywa, krzewy i drzewa!

Rośliny
10
0
0
10
0

Co siać we wrześniu? Na jakie kwiaty, krzewy, drzewa i warzywa przyszedł czas? Koniecznie sprawdź, co sadzić we wrześniu oraz jakie nasiona i bulwy powinny znaleźć się teraz w ziemi.

Co siać we wrześniu? Przepiękne kwiaty!

Kiedy kończy się sezon wakacyjny i nadchodzą pierwsze jesienne dni – ogrodnicy nie zwalniają tempa! Co można siać we wrześniu? Jakie piękne kwiaty mogą się tam znaleźć? Przedstawiamy znakomite propozycje! 

Byliny

Wrzesień w ogrodzie w naszym poradniku otwierają byliny. Jakie kwiaty wieloletnie sadzimy jesienią? Może jeżówka? Kiedy sadzić? To odpowiednia pora! Mimo pierwszych nieco chłodniejszych dni prace w ogrodzie nie ustają. Poznaj listę, na którą składają się byliny sadzone jesienią:

Co siać we wrześniu? Jeżówki
Jeżówka to odpowiedź na pytanie „co siać we wrześniu”!

Oprócz tego wrześniowe kwiaty to również piwonie. Je jednak należy sadzić już na początku miesiąca. Zwlekając z umieszczeniem ich bulw w ziemi, możemy doprowadzić do tego, że nie przyjmą się i zmarzną.

Sprawdź też: Kalendarz ogrodnika – niezbędnik w każdym domu. Kwartał III: lipiec – sierpień – wrzesień

Kwiaty jednoroczne i dwuletnie

Jednoroczne i dwuletnie kwiaty we wrześniu również należy wysiewać. To także niezwykle ważna część jesiennych prac ogrodowych, by już w przyszłym roku cieszyć się pięknym, kolorowym podwórkiem. W tej kategorii znajdują się rośliny takie jak:

Sprawdź też: Jesień w ogrodzie – jak przygotować ogród na chłodniejszą aurę?

Jak widzisz, wybór jest naprawdę spory, a Ty co wybierzesz – dzwonki ogrodowe, malwy, bratki, stokrotki czy naparstnice? Sadzonki lub nasiona tych wszystkich kwiatów w sezonie jesiennym są łatwo dostępne w każdym sklepie ogrodniczym. 

Co sadzimy we wrześniu? Krzewy i drzewa

Kwiaty jednoroczne, dwuletnie i byliny sadzone jesienią to jeszcze nie wszystkie rośliny, które należy sadzić we wrześniu. Oprócz tego prace ogrodowe obejmują krzewy i drzewa, na których sadzenie jest ostatni dzwonek.

Wśród nich znajdziemy:

Powyższe propozycje przedstawiają to, co sadzić – ale również to, co siać we wrześniu. Warto jesienią wybierać odmiany odporne na choroby i przeprowadzać prace ogrodowe do pierwszej połowy miesiąca. Pozwoli to roślinom dobrze się ukorzenić przed pierwszymi przymrozkami, a ich podlewanie nie będzie ryzykowne. 

Co siać we wrześniu w szklarni lub na zewnątrz? Warzywa

Jesień to przede wszystkim czas, kiedy należy się zastanowić nad tym, co siać na poplon we wrześniu. Zbiór niektórych z nich będzie możliwy jeszcze w tym roku! Do takich roślin należą:

 • koperek, 
 • roszponka,
 • rukola,
 • rzodkiewka,
 • pietruszka naciowa,
 • rzeżucha,
 • szczypior.

Sprawdź też: Jesienne kwiaty wieloletnie – jakie wybrać? Przegląd najpiękniejszych gatunków jesiennych kwiatów

Jeśli zastanawiasz się nad tym, co siać we wrześniu, by już wiosną móc cieszyć się pierwszymi plonami – przedstawiamy kilka propozycji. Kiedy siać czosnek z nasion? Właściwie sadzi się je z cebulek powietrznych i ząbków, lecz to odpowiednia pora! Inne warzywa, które należy posadzić jesienią, a ich zbiór przypada na wiosnę to:

Co siać we wrześniu? Koperek
Koperek i inne zioła doskonale nadają się na poplon

Wiesz już, kiedy siać warzywa, które wzejdą jeszcze w tym samym roku – lub podczas pierwszych dni kolejnego sezonu. Znasz także wrześniowe kwiaty jednoroczne, dwuletnie i byliny oraz krzewy lub drzewa, których termin sadzenia przypada na jesienne dni. Czy masz już doświadczenie z sadzeniem którychś z nich? A może masz inne typy na to, co siać we wrześniu? Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy swoimi przemyśleniami!

A jeśli chcesz poznać więcej interesujących artykułów – sprawdź następujące treści:

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *